top of page

ŚLUB HUMANISTYCZNY, SYMBOLICZNY


celebrant ślubny Szczecin
ślub humanistyczny Szczecin

Ślub humanistyczny, to ceremonia, która łączy dwie bliskie sobie osoby. Nie ma mocy prawnej, nie udziela go ksiądz ani urzędnik Urzędu Stanu Cywilnego, tylko Celebrans/Celebrant - Mistrz Ceremonii, który pomaga Parze Młodej w przygotowaniu przysięgi oraz wygłoszeniu jej przed sobą oraz najbliższymi, którzy zostali zaproszeni na świadków ten uroczystości.

Tutaj Para Młoda ma wpływ na wszystko. Na miejsce, rodzaj uroczystości itp. Braliśmy udział w takich ceremoniach, gdzie Para Młoda była ubrana w stroje średniowieczne, goście w zbrojach rycerskich, ślub na dziedzińcu zamku, wszystko w otoczeniu czerwonych róż (suknia Panny Młodej również przepiękna czerwona). Innym razem organizowaliśmy elegancką ceremonię ślubu symbolicznego nad jeziorem w parku pałacu Rajkowo, gdzie ślub wyglądał jakby był udzielany przez urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego, z tą różnicą, że Para Młoda nie składała podpisów na akcie ślubu oraz miała przygotowane własne przysięgi.

Takie ceremonie trwają około 30-40 minut, wszystko zależy od scenariusza uroczystości. Bywa, że Para Młoda dostarczy Celebransowi obszerny opis siebie, swojego związku, zainteresowań etc.

Stroje, jakie zakładają nowożeńcy są dowolne. Albo tradycyjnie Biała suknia i garnitur albo stroje stylizowane, Para Młoda może w dowolny sposób wyrazić siebie.

Miejsce ceremonii nie musi spełniać takich warunków jak w przypadku ślubu cywilnego (czyli uroczyste, bezpieczne, godne, obowiązek umieszczenia godła).


Coraz częściej organizując ślub w plenerze łączymy ślub symboliczny ze ślubem udzielanym przez urzędnika USC. Najczęściej ceremonię rozpoczyna Celebrant i po zakończeniu ślubu symbolicznego oficjalną część prowadzi juz urzędnik. Pięknym dopełnieniem ślubu jest zaproszenie do współpracy trio muzycznego, które uświetni całą uroczystość.


Mistrz Ceremonii Radek Szczecin
Mistrz Ceremonii Radek

My od 2028 roku organizujemy śluby humanistyczne z Radkiem, naszym Celebransem.

Jeśli chcesz zorganizować piękną uroczystość, napisz do nas, chętnie pomożemy :)


1 comentário

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Convidado:
28 de dez. de 2023
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

Polecamy Pana Radka!

Curtir
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page