top of page

OSZCZĘDNOŚCI NA WESELU – czyli jak rozsądnie zmniejszyć koszty przyjęcia weselnego.

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla przyszłych małżonków. Przygotowania weselne to okres podejmowania decyzji takich jak: wybór idealnego miejsca, przepięknych dekoracji, menu, muzyki i wiele innych aspektów, które wpłyną na końcowy efekt tego wyjątkowego dnia. Wszystko to sprowadza się do weselnego budżetu.

Co zrobić, gdy budżet przekracza Wasze możliwości?

 


oszczędność na weselu


Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą Wam, w jaki sposób zaoszczędzić na weselu i jak zrobić to z głową 😉

 

1.     Zorganizujcie wesele poza sezonem

 

Wysoki sezon weselny zaczyna się mniej więcej od początku maja do końca września. Poza ścisłym sezonem wielu podwykonawców i obiektów weselnych oferuje rabaty na wesela. Dzięki temu w listopadzie czy grudniu możesz otrzymać tańsze ceny niż w szczycie sezonu.

 

Organizacja ślubu i wesela poza sezonem daje Wam również większą swobodę w wyborze Sali. Większość popularnych obiektów weselnych jest zajęta z kilkuletnim wyprzedzeniem. Możecie wybrać idealną lokalizację nie rezygnując z Waszego wymarzonego miejsca. Najmniej obleganymi terminami to dni robocze- zastanówcie się, czy organizacja wesela w czwartek nie jest właśnie rozwiązaniem 😉

 

2.     Suknia ślubna z drugiej ręki – sprawdzenie komisów z sukniami ślubnymi będzie świetnym pomysłem na oszczędność!

Wiele kobiet decyduje się na sprzedaż swojej sukienki tuż po ślubie, zazwyczaj wystawiane są na różnego rodzaju portalach internetowych. Suknie ślubne z drugiej ręki to zdecydowanie tańsza alternatywa, możesz zaoszczędzić wtedy nawet 50% ceny. Jeśli nie chcesz kupić używanej sukni ślubnej, może warto zastanowić się również nad jej wypożyczeniem?

 

3.     Zrezygnujcie z poprawin – poprawiny nie są koniecznością. Możecie zorganizować późniejsze śniadanie tzw. brunch. To idealny kompromis między śniadaniem a tradycyjnymi poprawinami. Wasi Goście będą mogli jeszcze raz się zobaczyć i pożegnać.

 

4.     Wybierzcie DJ zamiast zespołu – z reguły DJ/wodzirej jest tańszy niż zespół.

 

 

5.     Kupcie alkohol, gdzie będziecie mogli go zwrócić - na rynku można znaleźć hurtownie, które oferują alkohol w komis. To znaczy, że możecie kupić alkohol w dowolnej ilości, a płacicie tylko za otwarte butelki. Po weselu możecie zwrócić te butelki, które pozostały zamknięte. Nie musicie się martwić, co zrobić z pozostałością.

 

6.     Auto do ślubu – wynajem auta z górnej półki to spory wydatek na chwilę przyjemności. Tańszym rozwiązaniem może być pożyczenie samochodu od rodziny czy znajomych.

 

7.     Własna papeteria – jeśli macie w sobie duszę artysty i więcej czasu, możecie samodzielnie zaprojektować winietki czy zaproszenia dla Gości i zlecić wydruk bezpośrednio drukarni. Tutaj na pomoc przychodzi Canva, gdzie znajdziecie nawet gotowe szablony do wykorzystania. Wystarczy wpisać treść zaproszenia czy winietki i voilà!

 

 

8.     Targi ślubne – to okazja na wynegocjowanie dobrej ceny z podwykonawcami, których szukacie. Często usługodawcy oferują rabaty na swoich stoiskach z okazji targów ślubnych i są bardziej skłonni do zejścia z ceny.

 

9.     Zamiast wynajęcia usługi barmańskiej, przygotujcie koktajlowy bar DIY

 

Jest to świetny sposób na obniżenie kosztów. Wybierzcie ulubione drinki, które chcielibyście mieć na swoim przyjęciu. Ułatwi Wam to zakupić niezbędny alkohol. W drink barze pamiętajcie o serwetkach, słomkach, lodzie, różnego rodzaju szklanek. ,,Karta drinków’’ to must have.

 

Jeśli brakuje Wam pomysłów, możecie inspirować się Pinterestem, gdzie znajdziecie mnóstwo przykładowych realizacji 😉 

 

10.  Zatrudnijcie konsultantkę ślubną!

 

Wedding plannerka pomaga ustalić realistyczny budżet i trzymać się go. Pomaga w negocjacjach cenowych, posiada bazę sprawdzonych podwykonawców, dzięki czemu często można wynegocjować dodatkowy rabat. Są elementy, na których nie powinno się oszczędzać. Po to też właśnie jest konsultantka ślubna, która przedstawi Wam najlepsze rozwiązania.

 

 

Dajcie znać jakie są Wasze doświadczenia i pomysły 😊

Czy macie swoje sposoby na oszczędności? 😊


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page