top of page

Obalamy mity o zawodzie wedding plannera!


Milena i Aga Konsultantki ślubne Butterfly Wedding Szczecin Poznań
Wedding Plannerki Butterfly Wedding

 

Zawód konsultantki ślubnej cieszy się coraz większą popularnością wśród Par Młodych.

Kim jest wedding planner i czym się zajmuje? Dlaczego nie każdemu odpowiada jego wsparcie?

Przedstawiamy poniżej najpopularniejsze stereotypy 😉

 

1.     ,,Konsultantki ślubne organizują tylko duże, luksusowe śluby – jest to usługa premium’’:

 

·       Rzeczywistość: Konsultantki ślubne organizują różnego rodzaju przyjęcia weselne, niezależnie od ich skali. Mogą dostosować swoje usługi do różnych budżetów i preferencji przyszłych Par Młodych.

 

2.     ,,Z pomocą znajomych i rodziny nie jest mi potrzebna żadna konsultantka’’.

 

·       Rzeczywistość:  Korzystanie z pomocy rodziny i znajomych przy planowaniu ślubu może być wspaniałym doświadczeniem i niesie ze sobą wiele korzyści takich jak znajomość preferencji czy oszczędności finansowe, natomiast warto również wziąć pod uwagę wyzwania związane z korzystania tylko i wyłącznie z pomocy najbliższych:

 

a)     Brak doświadczenia: osoby spoza branży ślubnej mogą nie posiadać wiedzy w planowaniu ślubów i nie zdawać sobie sprawy z potencjalnych problemów.

 

Konsultantki ślubne posiadają bogate doświadczenie, kontakty w branży, co może przyczynić się do bardziej zorganizowanego i płynnego przebiegu przygotowań.

 

b)     Ograniczona dostępność: znajomi i rodzina również mają swoje obowiązki i zobowiązania co może wpływać na ich dostępność czasu i zaangażowanie w planowaniu ślubu.

 

3.     ,,Nie ma różnicy jaką konsultantkę ślubną wybiorę’’.

 

·       Rzeczywistość: jak rozpoznać, że to właśnie z tą konsultantką chcesz podjąć współpracę?

 

a)     KOMUNIKACJA - to podstawa! Konsultantka ślubna powinna być dobrym słuchaczem, a przede wszystkim powinna potrafić rozumieć Wasze potrzeby. Musicie poczuć to ,,coś’’ 😉

 

b)     STYL I WIZJA: Każda konsultantka ślubna ma swój unikalny styl i wizję. Ważne jest, abyście podzielali podobne gusta dotyczące tego, jak powinien wyglądać Wasz ślub.

c)     ZAKRES USŁUG: Konsultanci ślubni mają różne oferty. Niektórzy zajmują się jedynie koordynacją dnia ślubu, podczas gdy inni oferują pełny zakres usług, począwszy od wyboru lokalizacji po zarządzanie budżetem.

 

d)     DOSTĘPNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ: Konsultantka, która jest dostępna i elastyczna, może lepiej dostosować się do Waszych potrzeb i życzeń. Ważne jest, abyście czuli, że możecie zawsze się do niej z każdym problemem zwrócić.

 

Wybór konsultantki ślubnej ma znaczenie, ponieważ wpłynie na przebieg i ostateczny efekt waszego ślubu. Przyjrzyjcie się starannie dostępnym opcjom, rozmawiajcie z potencjalnymi konsultantkami i wybierzcie tę, która najlepiej odpowiada waszym potrzebom i oczekiwaniom.

 

4.     ,,Miejsce weselne, które wybraliśmy oferuje nam w cenie konsultantkę ślubną’’.

 

·       Rzeczywistość: Konsultant ślubny zatrudniony w obiekcie weselnym to zupełnie inna usługa niż podjęcie współpracy z zewnętrzną konsultantką ślubną.

 

Konsultant ślubny w obiekcie weselnym oznacza, że ta osoba jest zatrudniona przez konkretny lokal i jest odpowiedzialna za organizację i koordynację ślubów organizowanych w tym miejscu.

 

Zadaniem wedding plannera w lokalu jest między innymi: spotkanie się z parami, aby omówić ich oczekiwania i preferencje, oprowadzenie par młodych po wnętrzach, przedstawienie udogodnień, możliwości dekoracji, odpowiadanie za ustawienie stołów, dekoracji, oświetlenia, ale tylko i wyłącznie na terenie przestrzeni weselnej.

 

Przy wyborze obiektu weselnego z własną konsultantką ślubną ważne jest omówienie zakresu jego działań, dostępności oraz współpracy.

 

5.     ,,Współpraca z konsultantką odbiera nam decyzyjność oraz radość z przygotowań do ślubu’’.

 

·       Rzeczywistość: Współpraca z konsultantką ślubną ma pomóc Wam w zminimalizowaniu stresu i uczynić przygotowania do ślubu bardziej płynnymi. Rolą konsultantki ślubnej jest zaoferować Wam wsparcie i doświadczenie.

 

Ważne jest, abyście czuli, że proces organizacji ślubu jest dla Was satysfakcjonujący i dostosowany do Waszych oczekiwań. Konsultantka ślubna dostosowuje swoje działania do Waszych potrzeb tak, abyście mogli cieszyć się każdym etapem przygotowań.

 

 

 

 

Konsultant ślubny zajmuje się organizacją i koordynacją wszelkich aspektów związanych z planowaniem ślubu i przyjęcia weselnego.

Jego głównym zadaniem jest wspieranie pary młodej w procesie przygotowań do ślubu, aby uczynić to wyjątkowe wydarzenie jak najbardziej płynnym, zgodnym z oczekiwaniami i pozbawionym stresu.

Wedding Planner pełni rolę doradcy, organizatora i koordynatora, zapewniając pomoc na każdym etapie organizacji ślubu.

Jego praca wymaga elastyczności, umiejętności organizacyjnych, kreatywności, aby Wasze marzenia przełożyły się na efekt końcowy tego wyjątkowego dnia.  


3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
4 dni temu
Rated 5 out of 5 stars.

ja żałuję że na swoim ślubie nie miałam takiej osoby

Like

Guest
Dec 29, 2023
Rated 5 out of 5 stars.
Like

Guest
Dec 28, 2023
Rated 5 out of 5 stars.
Like
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page